• Talony obiadowe

     • W roku szkolnym 2022/2023 będą wprowadzone talony obiadowe.

      Talon obiadowy upoważnia do odbioru posiłku w stołówce szkolnej.Talon należy opłacić gotówką przy odbiorze lub w ciągu dwóch dni od daty wydania na rachunek bankowy nr 13 1020 5138 0000 9402 0061 6383 . W tytule podając: imię i nazwisko dziecka oraz S.P. Witoszów. W przypadku zgubienia talonu, po zgłoszeniu wydany będzie duplikat na podstawie prowadzonego rejestru. Przy odbiorze posiłków dziecko podaje talon, a osoba wydająca zakreśla dany dzień. W przypadku nieobecności dziecka w szkole, prosimy o zgłoszenie tego faktu do godz. 8,00 SMS na nr 693 470 974, podając imię nazwisko S.P. Witoszów oraz okres nieobecności. W takim przypadku opłata za posiłki zostaje przeniesiona na następny miesiąc. W przypadku niezgłoszenia nieobecności, posiłek można odebrać osobiście danego dnia. W przeciwnym razie posiłek zostanie zutylizowany, a  opłata za niego niezostanie zwrócona.

      Cena obiadu 11,00 PLN

      Drugie danie 9,00  PLN

      Zupa 4,00 PLN

       

                                                                           Zbigniew Krzyżaniak

       

       

       

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • W piątek 24 czerwca 2022r. zakończył się rok szkolny 2021/2022. Mieliśmy zaszczyt przeżywać tę radosną chwilę w wyjątkowo uroczysty sposób, gdyż to w naszej szkole miało miejsce gminne zakończenie roku szkolnego, w obecności pani Wójt Teresy Mazurek i innych zaproszonych gości. Cała społeczność szkolna zgromadzona w hali sportowej - uczniowie, nauczyciele i wielu rodziców, to widok przejmujący. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez p. Marię Kubicę oraz Katarzynę Bazelę. Usłyszeliśmy piękne wykonanie piosenki "Szczęśliwej drogi już czas" przez jednego z ósmoklasistów, Szymona Kacprzaka z kl. 8a. Dwa utwory instrumentalne na skrzypcach i flecie zaprezentowały siostry Laura Konior (8b) i Hanna Konior (5a) z Kaliną Nowakowską (6a). Przedstawiciel klas siórdmych Witold Sikora pożegnał starszych kolegów inspirującą przemową, a na koniec piosenkę wakacyjną zaśpiewał zespół wokalny. Konferansjerami byli przdstawiciele samorządu Uczniowskiego - Wiktor Terka (8b), Bartosz Duszenko (8c) oraz Maja Wojtowicz (5b). Uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia naukowe i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie otrzymali nagrody z rąk pani Wójt oraz Przewodnicącej Rady Gminy, pani Reginy Adamskiej. Czas zacząć wakacje!

      Zachęcamy do odwiedzenia strony Gmina Świdnica. Dzięki uprzejmości Rzecznika Gminy chyba każdy nagrodzony uczeń może siebie odnaleźć na zdjęciu!

     • Wycieczka klas 5a i 5b do Myśliborza

     • Klasy 5a i 5b wzięły udział w wycieczkach edukacyjnych do Myśliborza, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników ośrodka edukacyjnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra". Klasy pojechały na wycieczki w nagrodę jako laureaci dolnośląskiego konkursu pt. „Nasze ścieżki przyrodnicze”, wygranego przez kilkuosobowe reprezentacje obu klas. Zajęcia były ciekawe i różnorodne - robienie własnych zapachowych mydeł z rośinnej gliceryny, poznawanie bezkręgowców, poszukiwanie ich przedstawicieli w pobliskim potoku i oglądanie znalezonych okazów pod mikroskopem, zajadanie popcornu, gra terenowa na terenie ośrodka, a na koniec pyszny obiad. Warto brać udział w konkursach!

     • "Olimpiada Klasowa 5a"

     • Ostatni tydzień roku szkolnego był dla klasy 5a bardzo ciekawy, o co zadbali sami uczniowie. We wtorek samorząd klasowy zorganizował dla kolegów z klasy "Olimpiadę klasową", czyli całodzienne zajęcia oparte na rywalizacji drużynowej w różnych dysyplinach, nie tylko sportowych. Uczestnicy zajęć wykorzystywali różne talenty i umiejętności - artystyczne, sportowe, intelektualne, logiczne w wielu konkurencjach. Czas był wypełniony, a zabawa przednia. Zwycięska drużyna otrzymała przygotowane przez organizatorki (Wiola Walendowska, Julia i Amelka Rakowska) nagrody, a wszyscy słodkie upominki. Dziewczynom należą się ogromne gratulacje za pomysł, przygotowanie i przeprowadzenie fantastycznych zajęć dla klasy!

     • Wycieczka do Karpacza klas trzecich

     • 21 czerwca klasy trzecie odwiedziły Western City- Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza. 

      Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było strzelać z łuku Indiańskiego, rzucać do celu nożem, włócznią, rywalizować we wspinaczce na Palu Męczarni stojący dumnie na środku miasta. Dzieci mogą przejechać się kolejką, jeżdżącą po wyznaczonym torze na początku miasta. Można było nauczyć się rzucać prawdziwym kowbojskim lassem. W Western City oczywiście można bylo także pojeździć konno. Wszyscy wrócili zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń.

     • Zajęcia z p. psycholog w klasie 5a

     • 7. czerwca Pani psycholog przeprowadziła w klasie 5a zajęcia integrujące zaspół klasowy. Podczas zabaw edukacyjnych uczniowie uczyli się także, czym jest empatia i jak ją okazywać na co dzień w klasie i na przerwach.

     • INFORMACJA

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

      Piątek - 24 czerwca 2022 roku, godzina 8:00 – hala sportowa.

      Autobus szkolny rano zgodnie z rozkładem, odwozy ok. godziny 10:00.

       

      Rozdanie stypendiów naukowych i sportowych

      Czwartek - 23 czerwca 2022 roku, godzina 10:00 – świetlica wiejska w Pszennie.

      Stypendyści jadą na uroczystość wręczania nagród autobusem szkolnym pod opieką nauczycieli.

    • Krajowy finał "Czwartków lekkoatletycznych"
     • Krajowy finał "Czwartków lekkoatletycznych"

     •  

      W miniony weekend, tj. w sobotę i niedzielę – 18 i 19 czerwca przeprowadzony został po raz pierwszy krajowy finał ,,Czwartków Lekkoatletycznych”, do których kwalifikacje trwały całą wiosnę – cztery edycje, od marca do czerwca.

      Ze Świdnicy do Łodzi wyjechało 12 zakwalifikowanych reprezentantów powiatu, w tym 4 uczniów klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Cała czwórka wróciła z rekordami życiowymi i chęcią powtórzenia kwalifikacji w przyszłorocznym cyklu, co ponownie wymagać będzie od nich systematycznych startów i zajmowania czołowych lokat w wybranych przez siebie konkurencjach.

      Rezultaty naszych zawodników :

      • Julia Rychel                   -     600m   (2:07,08)
      • Aleksandra Szpytma    -     600m   (2:10,32)
      • Jan Olszewski                -    1000m  (3:47,05)
      • Maciej Cisek                  -     skok w dal (4,17)

      W przyszłym roku, obecnych piątoklasistów, po tegorocznych sukcesach pływackich i lekkoatletycznych, czekają dodatkowo starty w aquathlonie, duathlonie i po raz pierwszy w triathlonie.

     • Dzień na szlaku

     • Dnia 6 czerwca klasa szósta udała się na wycieczkę, której celem było zdobycie góry Ślęży. W pięknym otoczeniu wiosennej przyrody uczniowie żwawym krokiem weszli na szczyt spowity we mgle i chmurach. Odpoczynek przy ognisku był okazją do klasowej integracji, wesołych rozmów i oczywiście usmażenia smacznych kiełbasek. Śmiałkowie udali się na wieżę obserwacyjną, smakosze zimnej lemoniady do schroniska, a odkrywcy nowych miejsc poznawali wszystkie zakątki góry. W drodze powrotnej nie udało się niestety uciec przed deszczem. Opiekunami wycieczki były panie: Anna Tendziagolska i Monika Janiszewska.

     • DZIEŃ DZIECKA

     • DZIEŃ DZIECKA klasy 3a i 3c świętowały w FAMILY PARK- PARK TRAMPOLIN w Świdnicy. Dzieci aktywni i przyjemnie spędziły czas korzystając z oferty sali zabaw.

     • Wycieczka klasy 5a i 5c do zoo we Wrocławiu

     • W poniedziałek 30. maja klasy 5a i 5c, pod opieką wychowawców, p. Bazeli i p. Nowakowskiej, oraz p. Burdka odwiedziły zoo we Wrocławiu. Uczniom dopisało szczęście - opuszczali Witoszów w strugach deszczu, ale po dotarciu na miejsce pogoda poprawiła się i wizyta w najpiękniejszym zoo w Polsce była bardzo udana. Po raz kolejny uczestnicy wycieczki przekonali się, że do zoo zawsze warto jechać, bo przebywanie wśród zwierząt i poznawanie ich to sama przyjemność.

    • Nasza szkoła w międzynarodowym projekcie
     • Nasza szkoła w międzynarodowym projekcie

     •  

      Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym została zaproszona do współpracy przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie, prowadzącą międzynarodowy projekt “Fostering children’s learning process and cognitive abilities through holistic approach and innovative methods – PRO-LEARN”, do przeprowadzenia badania pilotażowego: Narzędzia do diagnozowania funkcjonowania poznawczego i stylów uczenia się dzieci w wieku 11-14 lat PRO-LEARN Teens! Projekt był realizowany w ramach sektora Edukacji Szkolnej programu Erasmus+ przez szkoły i instytucje z pięciu krajów Unii Europejskiej  – Polska, Cypr, Rumunia, Grecja i Włochy. Narzędzie PRO-LEARN Teens jest to elektroniczne narzędzie psychometryczne do diagnozowania funkcji poznawczych (uwaga, spostrzeganie, myślenie, pamięć) 
      i rozpoznawania preferowanego stylu uczenia się dzieci (wzrokowy, słuchowy, czytanie/pisanie, kinestetyczny) w wieku od 11 do 14 lat opracowywane przez ekspertów w ramach ww. projektu. Dzięki tym szczegółowym badaniom będziemy mogli określić, w jaki sposób każdy z uczniów uczy się najefektywniej, co przyczyni się do skuteczniejszej nauki dzieci i rozwoju ich funkcji poznawczych, a co za tym idzie, do osiągania większych sukcesów zarówno w nauce jak i w późniejszym życiu. Nasi uczniowie mogli przyczynić się do zgromadzenia danych potrzebnych do analizy psychometrycznej i standaryzacji narzędzia. Szkoła natomiast zyskała promocję na arenie międzynarodowej oraz dostęp do finalnych wersji narzędzi diagnostycznych, udział w szkoleniach oraz pakiet edukacyjny- nauczanie z wykorzystaniem elementów neuropedagogiki dla nauczycieli i pedagogów.

      W pilotażu wzięło udział 55 szkół z całej Polski. Wśród uczestników pilotażu rozlosowano nagrody w postaci „ekart prezentowych Empik”. Z ogromną radością informujemy, że w naszej szkole nagrody wylosowały: Julia Piczóra z klasy VIIIb oraz Eliza Opalach z klasy VIIb. Gratulujemy zwycięzcom!

       Link do nagrania losowania: https://www.oic.lublin.pl/aktualnosci/wyniki-losowania-ekart-prezentowych-empik/ Informacja jest również dostępna  na Facebooku.

       

    • Uczniowie z Witoszowa w Warszawie
     • Uczniowie z Witoszowa w Warszawie

     • W dniach 27 – 29 kwietnia 2022r. grupa 54 uczniów klas VII wraz z opiekunami z naszej szkoły, realizując ogólnopolski program „Poznaj Polskę” mieli okazję zwiedzić  stolicę naszego kraju, Warszawę. Podczas bardzo intensywnych trzech dni uczestnicy wycieczki odwiedzili najciekawsze miejsca stolicy. Zwiedzanie rozpoczęła wciągająca gra terenowa, podczas której uczniowie kierując się wskazówkami na otrzymanej mapie odkrywali  tajemnice Starego Miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki było spotkanie z panią przewodnik, która w drodze do Warszawskich Łazienek opowiadała nam o historii miasta i mijanych budynkach, podziwianych z okien autokaru. Wsłuchując się w opowieści pani przewodnik uczestnicy odbyli cudowny spacer po parku łazienkowskim.  Następnym punktem, również w towarzystwie pani przewodnik, była wzruszająca wizyta na zabytkowym cmentarzu Powązki Wojskowe, gdzie można odwiedzić groby pochowanych tam zasłużonych Polaków.

                  Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Łącząc zabawę z nauką uczniowie w niekonwencjonalny sposób odkrywali otaczające nas zjawiska. Korzystając z ponad 450 eksponatów, rozbudzających ciekawość, pozwalających zrozumieć świat i pokazujących, że każdy jest odkrywcą przez całe życie świetnie się bawili. Tego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili również Muzeum Narodowe, gdzie uczestnicząc w lekcji muzealnej „Muzealne przeboje” zobaczyli to co najciekawsze w muzeum z obrazem Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” na zakończenie zwiedzania. Jeszcze tego samego dnia udało się wjechać na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyć Warszawę z przysłowiowego lotu ptaka, co zrobiło na uczniach ogromne wrażenie.

                  Ostatni dzień pobytu w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Zamku Królewskiego. W odkrywaniu tajemnic i poznaniu historii zamku uczestnikom towarzyszył przewodnik. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał o niełatwych dziejach zamku jako budynku oraz o jego mieszkańcach. Ostatnim punktem wizyty w stolicy były piłkarskie emocje na Stadionie Narodowym. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć jak rozkładana jest murawa na mecz, odwiedzili szatnie, z których korzystają zawodnicy między innymi naszej reprezentacji. Zobaczyli salę odnowy biologicznej i salę konferencyjną, gdzie mogli zasiąść na miejscu kapitana naszej reprezentacji, Roberta Lewandowskiego.

                  Wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę  historyczną o naszej stolicy, trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami bezpiecznie wrócili do swoich domów.

    • "Biegi Pamięci" - Rogoźnica
     • "Biegi Pamięci" - Rogoźnica

     • POWRÓT Z TARCZĄ REPREZENTACJI GMINY Z ,,BIEGÓW PAMIĘCI”

      W ROGOŹNICY

       

           Mocna, choć nieliczna (13-osobowa) grupa biegaczy, głównie ze Szkoły Podstawowej        w Witoszowie Dolnym dzielnie walczyła na zmodyfikowanej od tego roku trasie przełajowej w gościnnej Rogoźnicy. Dokładnie o godzinie jedenastej w minioną, słoneczną sobotę (14.05.2022r.) ruszył pierwszy bieg Strefowych Mistrzostw Ludowych Zespołów Sportowych w Biegach Przełajowych, jak co roku na okoliczność upamiętnienia ofiar – więźniów obozu koncentracyjnego ,,Gross Rosen”, stąd nazwa imprezy - ,,Biegi Pamięci”. Na pozycję               w punktacji gmin i powiatów, w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS szczególny wpływ miały wysokie lokaty wymienionych zawodników :

      • Leyla Kuliczkowska    -     VI miejsce w biegu 200m dz. 2012-2011        (SP Witoszów)
      • Julia Rychel                 -     I miejsce w biegu na  800m dz. 2010-2009     (SP Witoszów)
      • Aleksandra Szpytma  -     V miejsce w biegu na 800m dz. 2010-2009    (SP Witoszów)
      • Adam Andrzejewski   -    III miejsce w biegu na 800m chł. 2010-2009  (SP Witoszów)
      • Martyna Budzyń         -    II miejsce w biegu na 800m dz. 2008-2007     (SP Witoszów)
      • Bartosz Mazur            -    III miejsce w biegu na 1000m chł. 2008-2007 (SP Lutomia)
      • Jakub Kierul                -     I miejsce w biegu na 1000m chł. 2006-2005   (GLKS Świdnica)
      • Patrycja Taratuta       -     I miejsce w biegu na 10km open kobiet          (GLKS Świdnica)

           Tym razem siłą ekipy była nie ilość, a jakość. Podziękowania za waleczność i skuteczność   w walce sportowej wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom złożył Prezes Powiatowego    i Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS – Leszek Noworól.

       

       

      Katarzyna Kalita

          

    • RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE
     • RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE

     • „WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ, zostaw, jeśli masz nadmiar”

      Wiemy z jak trudnymi sytuacjami często muszą mierzyć się nastolatki, dlatego postanowiliśmy podjąć działania w swojej szkole zapewniające stały dostęp do środków higienicznych wszystkim dziewczętom. Akcja ta zakłada zwiększenie dostępności artykułów higienicznych potrzebnych w czasie menstruacji.

      Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu zapobiegania wykluczeniu
       i tabu menstruacyjnego „Różowa Skrzyneczka” i  została zaznaczona na mapie miejsc, gdzie znajdują się skrzyneczki.

      Z inicjatywy nauczyciela WDŻ Pani Katarzyny Halkowicz i pedagoga szkolnego
      Pani Joanny Jaros oraz dzięki aprobacie i wsparciu finansowemu Dyrektora Szkoły,
      Pani Krystyny Kwaśnik zakupiona została skrzyneczka na środki higieniczne dla dziewcząt.

      Pomysł spodobał się społeczności lokalnej w tak dużym stopniu, że od razu znaleźli się sponsorzy. Rodzice jednej z dziewcząt postanowili zakupić drugą „Różową  Skrzyneczkę”, a osoba ze środowiska lokalnego zaprzyjaźniona ze szkołą, zdeklarowała się do wzięcia pod opiekę skrzynek i dopełniania punktów w produkty higieniczne.

      Dzięki takim działaniom skrzyneczki są zawsze pełne i służą osobom potrzebującym!

    • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI
     • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

     • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI – program edukacyjny dla dziewcząt o higienie okresu dojrzewania.

      W ramach edukacji prozdrowotnej, w ubiegłym tygodniu mieliśmy okazje gościć w naszej szkole prelegentkę z firmy „Procter&Gamble”, Panią Małgorzatę Młynarczyk, która
      w rzetelny i fachowy sposób przekazała wiedzę dziewczętom z klas starszych o problemach okresu dojrzewania, takich jak:
      zmiany fizyczne,  psychiczne i emocjonalne. Wprowadziła dziewczyny w pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić
      w trudnych dla młodych kobiet sytuacjach.

      Program edukacyjny dla dziewcząt „Między nami kobietkami” w ramach zajęć „Wychowania do życia w rodzinie” omawia przemiany i problemy wieku dojrzewania. Program ten był stworzony przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów
       i psychologów oraz wysoko oceniany przez Ministerstwo Zdrowia. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEN do użytku szkolnego. Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania jak również wyrobienia właściwych nawyków higienicznych.

      Nasze uczennice były pod wrażeniem sposobu  prowadzenia pogadanki przez panią prelegentkę, a spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i stanowiło atrakcyjny środek edukacyjny dla dziewcząt, tym bardziej, że każda uczestniczka otrzymała specjalny zestaw edukacyjny „Mój zestaw menstruacyjny – wszystko, co musisz wiedzieć o okresie dojrzewania”, który zawierał m.in. książeczkę informującą o zmianach w ich organizmie
      w okresie dojrzewania, opracowaną przez Centrum Informacji „Always” oraz pakiety próbek produktów higienicznych.

    • KONKURS ECO-STRÓJ
     • KONKURS ECO-STRÓJ

     • 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w szkole odbył się konkurs pt.”Eco-strój” zorganizowany przez p. Annę  Kucała i Izabelę Rataj.  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci i rodziców oraz propagowanie idei czystego środowiska. Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje pomysłowe stroje z wielkim szykiem na specjalnie przygotowanym wybiegu pokazowym.  Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Suszek i p. Magdalena Kokoszka dokonały oceny zaprezentowanych strojów według następujących kryteriów: - zgodność zaprezentowanych strojów z przedmiotem i celem konkursu, - pomysłowość i oryginalność koncepcji stroju ekologicznego, - estetyka wykonania, - sposób zaprezentowania stroju. Zwycięzcami konkursu zostali:Zofia Knerowicz - Gawryliszyn kl. Ia, Amelia Gaweł kl. Ia, Filip Bujdasz kl. IIb, Julian Wilkosz kl. IIb, Maciej Piotrowski kl. IIa, Bianka Banach-Jonek kl. IIIb. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, składamy gratulacje.  Po rozdaniu nagród odbył się obchód wokół szkoły, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami. Dzieci miały ze sobą transparenty o tematyce ekologicznej, wykonane w grupach klasowych. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Ziemi i pokazali jakie są globalne problemy Ziemi. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych